menu
menu

Notaris – Centralne Repozytorium Elektronicznych Wypisów Aktów Notarialnych

12.03.2018

Krajowa Rada Notarialna

Pan Prezes Mariusz Białecki

do wiadomości: Izby notarialne

W związku z opublikowaną w Dzienniku Ustaw nr 398 ustawą z 26 stycznia br. o zmianie ustawy o KRS oraz niektórych innych ustaw z dniem 9 kwietnia br wchodzą w życie przepisy, na mocy których notariusz będzie przesyłać elektroniczne wypisy do Repozytorium Wypisów, które prowadzi Krajowa Rada Notarialna.

Od dnia 20 czerwca 2017 roku czekamy na informacje i stanowisko KRN w sprawie współpracy polegającej na przekazaniu naszej firmie istotnych informacji umożliwiających zintegrowanie oprogramowania Notaris z aplikacją Repozytorium Wypisów lub przekazanie dokumentacji, w oparciu o którą moglibyśmy skutecznie poinformować naszych klientów o wymaganiach jakie należy spełnić aby przystosować środowisko pracy do nowej usługi – przesyłania elektronicznych wypisów do centralnego repozytorium.

Do dnia dzisiejszego otrzymaliśmy jedynie informacje, w której Krajowa Rada Notarialna poddaje w wątpliwość czy opracowaną wersję szkoleniową ( testową) aplikacji Repozytorium Wypisów może „udostępnić dla innych podmiotów niż notariusze”. 

Firma nasza od 28 lat obsługuje i wspiera notariuszy, przez ten czas zdobyła zaufanie klientów dbając o jak najlepszą jakość usług. Nie wyobrażamy sobie, że władze samorządu notarialnego mogą w sposób niczym nieuzasadniony blokować dostęp do informacji, która w istocie służy licznej grupie notariuszy korzystających z aplikacji Notaris.

W związku z tym ponownie zwracamy się z prośbą o udostępnienie:

  1. Założeń i koncepcji tworzonego oprogramowania wraz z pełną dokumentacją umożliwiająca integrację z tworzoną aplikacją.
  2. Wersji testowej tworzonej aplikacji.

Jeśli otrzymamy od KRN stosowne informacje będziemy o tym fakcie informować naszych Klientów.

Informacje dotyczące zmian prawa dostępne są w artykule: https://notariat.pl/wiadomosci-notariat/465-notaris-centralne-repozytorium-elektronicznych-wypisow-aktow-notarialnych

Aleksandra Śmietanka

SoftCream Software 

 

« powrót